Przejdź do treści

O nas

Hodowla psów rasy barbet to dla nas psia, radosna przygoda, którą chcemy dzielić się z ludźmi równie zakręconymi na psy jak my. Razem z nami oprócz barbetki Meli mieszkają również bokserka Fibi i dwie kotki Tola i Otylia. Czasami miejsca na kanapie dla męża nie starcza 😉

Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii. Bardzo interesuje mnie też psia psychologia. Miłość do psów jest u mnie wrodzona 😉 Ukończyłam m.in.”Advanced Diploma in the Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and 
Training”, Kurs Instruktorski-trener Canid,…bo tak samo jak umysł człowieka tak i umysł psa posiada jeszcze wiele tajemnic do odkrycia i takie informacje zawsze budzą we mnie ciekawość.
Zdrowie rodziców, czyli też i ich potomstwa jest dla nas sprawą priorytetową. Pełen pakiet badań jest niezbędny do zapoczątkowania całej przygody. Przyszła mama zostanie otoczona najlepszą opieką, a maluchy, które pojawią się na świecie przywitamy z największą ochotą i pragnieniem tego, aby w przyszłości zostały wspaniałymi, zrównoważonymi, kudłatymi kompanami ludzi. Szczenięta zostaną poddane programowi wczesnej stymulacji neurologicznej, która pobudza układ nerwowy do działania wcześniej, niż zacząłby pracować bez naszego udziału. Poprawia to reaktywność umysłową, daje pozytywne efekty emocjonalne i zwiększa elastyczność na stres. Szybki początek to jednak nie wszystko. Po ukończeniu trzeciego tygodnia życia rozpoczyna się u szczeniąt okres socjalizacji pierwotnej. Dotyczy on socjalizacji z matką, resztą miotu, z innymi psami i ludźmi. Chcemy go dobrze wykorzystać.Psy należą do zwierząt wysoce socjalnych, dlatego też muszą rozwinąć system komunikowania się z innymi stworzeniami, nauczyć się, jak przystosować się do otoczenia i rozwinąć umiejętności pozwalające na radzenie sobie z wieloma różnorodnymi bodźcami i wyzwaniami, które czekają na nie w dorosłym życiu. Za początek tego ważnego okresu odpowiedzialny jest hodowca. Maluchy będą u nas doświadczać przeróżnych bodźców, chodzić po różnych powierzchniach, bawić się zabawkami, poznawać inne zwierzęta, różnych ludzi, odgłosy. Będą też poddawane różnym wyzwaniom – zawsze na pozytywnych emocjach.
Szczenię opuszczające naszą hodowlę ma ukończone 8 tygodni, jest odrobaczone i zaszczepione stosownie do wieku, co potwierdza załączona do wyprawki szczeniaka książeczka zdrowia. Od chwili narodzin będziemy dbać, by maluszki były otwarte na ludzi, odważne, zrównoważone i przyjazne. Pieski rodzą się i mieszkają razem z nami. Są członkami naszej rodziny. Mamy nadzieję, że maluchy wyrosną na wspaniałych towarzyszy, a przyszli właściciele będą odpowiedzialnymi i kochającymi ludźmi, którzy je docenią i będą szczęśliwi z posiadania obdarzającego ich miłością psa.Nowym opiekunom naszych psiaków zawsze służymy wsparciem na całe życie maluszka. Liczymy na to, iż pozostaniemy w kontakcie.

Wszystkie niedźwiadki opuszczające naszą hodowlę posiadają chipy, książeczki zdrowia (lub paszporty, jeśli wyjeżdżają za granicę), metryki ZKwP uprawniające do wyrobienia rodowodu FCI, umowę kupna szczeniaka oraz kopie dokumentów rodziców. Każdy szczeniak otrzymuje również wyprawkę (kocyk pachnący mamą, pierwszą obróżkę, ulubioną zabawkę, zapas karmy, którą był karmiony, szczotkę, miseczkę) oraz “instrukcję obsługi barbeta” 😉

W naszej hodowli obowiązuje zasada "powrotu do domu". W ważnych, życiowych sytuacjach, gdy nowi właściciele szczeniaczka pochodzącego z naszej hodowli nie będą w stanie się nim zająć, mają oni zawsze prawo oddania psa z powrotem.

Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży szczenięcia na każdym etapie, w przypadku wątpliwości co do tego, czy nowy dom będzie odpowiedni dla małego barbeta.